Культура Донеччини

Урочиста презентація намірів про співпрацю

12-13 червня, в рамках розвитку українсько-польського співробітництва відбулася урочиста презентація намірів про співпрацю між м. Святогірськ і польськими містами Закопане і Курник і презентація виставки Святогірського державного історико-архітектурного заповідника «Іконопис печерних храмів  Святогірської  лаври  і  розпис православних храмів Польщі художниками Донеччини».

Докладніше… 12 червня, в рамках розвитку українсько-польського співробітництва відбулася урочиста презентація намірів про співпрацю між м.Святогірськ і польськими містами Закопане і Курник. Польську сторону представляли віце-президент польсько-української парламентської групи, депутат Сейму Республіки Польща Божена Камінська і канцлер Вищої школи комунікації та управління Малгожата Кужава.В якості почесних гостей були присутні Президент академії економічних наук, доктор економічних наук, професор, академік НАНУ Олександр Амоша та Президент Інституту розвитку міжнародного співробітництва, експерт Парламентської групи з питань Східної Польщі, доктор економічних наук, академік АЕНУ Олексій Квилинський.Крім того, перед початком міжнародної науково-практичної конференції «Україна-Польща – синергетична співпраця» Донбаський державний педагогічний університет і Вища школа комунікації та управління м. Познань урочисто підписали договір про співпрацю.

13 червня Святогірським державним історико-архітектурним заповідником в приміщенні виконавчого комітету м. Святогірськ учасникам  науково-практичної конференції «Україна-Польща – синергетична співпраця» була презентована виставка «Іконопис печерних храмів  Святогірської  лаври  і  розпис православних храмів Польщі художниками Донеччини». Автори виставки, провідний науковий співробітник Володимир Дєдов,  заслужені  художники України Геннадій Жуков і Володимир Теличко представили 14 полотен з розписами трьох храмів Польщі і двох храмів у Святогірський лаврі. Виставковий  проект  заснований  на реалізованих Святогірським історико-архітектурним заповідником в 1993-1995 роках  проектів реставрації  пам’ятників архітектури XVII-XIX ст. Святогірського Успенського монастиря в частині  відтворення іконостасів в церкві прп. Антонія і Феодосія XVII ст. і Олексіївській церкві XIXст., а також  на сюжетах сучасного монументального розпису православних храмів в Польщі в містах Білосток, Гайнівка і селищі  Заштянці. Авторами вказаних розписів є група донецьких художників на чолі з Г.Жуковим і В.Теличко. На виставці поряд з композиціями розписів храмів представлена інформація по кожному храму і його художньому оздобленню.

Один з авторів виставки, провідний науковий співробітник Володимир Дєдов провів екскурсію по виставці, а також презентував видання заповідника: авт. Дєдов В.Н. «Святые Горы  от забвения к возрождению», авт.Дєдов В.Н. ««Вартові степу». Довідкове видання художньо-археологічної виставки. .», авт.Дєдов В.Н. «Святі Гори. Пам’ятник природи, історії, культури.», які були вручені учасникам заходу.