Культура Донеччини

Анонс!Виступ Національного президентського оркестру

Запрошуємо 27 травня 2018 року завітати на виступ Національного президентського оркестру (державний духовий оркестр). Захід розпочнеться о 15.00 в парку Ювілейному.

Національний президентський оркестр, створений 1991 року, є одним з провідних оркестрів в Україні. За роки свого становлення та розвитку став фактично флагманом в офіційній репрезентації держави на світовому рівні. Зокрема, колектив є першим інтерпретатором та виконавцем Державного Гімну України, а також є резидентом усіх офіційних заходів – від святкування Дня Незалежності України до супроводу іміджевих міжнародних подій – Днів Європи в Україні, Французької весни в Україні і до культурно-мистецьких заходів під час Чемпіонату Європи з футболу.

Національний президентський оркестр є провідним військовим музичним колективом (підпорядковується безпосередньо Міністерству оборони України) і водночас унікальним явищем на українській академічній сцені. Адже за роки свого існування, оркестр було запрошено як учасника провідних українських та закордонних фестивалів і конкурсів сучасної та класичної музики («Київ Музик Фест», «Конкурс імені Мирослава Скорика», Міжнародний фестиваль актуального мистецтва PORTO FRANKO, Міжнародний фестиваль оперного мистецтва «O’Fest»Ю, Міжнародний джазовий фестиваль «Єдність» тощо).

Оркестр активно співпрацює з видатними музикантами України та світу: українські композитори – Мирослав Скорик, Левко Колодуб, Євген Станкович; українські вокалісти – Дмитро Гнатюк, Валентина Степова, Іван Попович; Національна хорова капела «Думка»; хори Національної опери України; провідні диригенти та музиканти світової виконавської школи – Венс Демартіно (США), Джастін Льюїс (США), Міхаель Шрам (Німеччина) Франсуа Карі та Франсуа Буланже (Франція), Бенгт Еклунд (Швеція), Уено Токасі (Японія), Маргарита Шапошникова (Росія), Дмитро Сітковецький (Великобританія – США), Антоніо Канонічі (Італія), Елізабет Нільсон (Данія), Гаст Вальтціг (Люксембург) та інші.

Важливою складовою з 2014 року для Національного президентського оркестру є гастрольна діяльність та спеціальні події на звільнених українських територіях після Антитерористичної операції. Зокрема, у рамках цих проектів оркестр мав спільні концерти разом із вокально-інструментальним колективом Командування Сухопутних військ США в Європі, а також втілив резонансний проект «Донбас – відлуння опери».

Засновником і художнім керівником та головним диригентом оркестру є народний артист України, професор, полковник гвардії Анатолій Молотай.

Усіх бажаючих запрошуємо приєднатись до свята музики.