Культура Донеччини

БЛАГОДІЙНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДЖАЗОВОЇ МУЗИКИ «ДЖАЗ-ФЕСТ» У СОЛЯНІЙ ШАХТІ

26 березня 2019 року у м. Соледар з нагоди відзначення 5-ї річниці Дня Національної гвардії України та Дня Служби безпеки України для військовослужбовців операції Об’єднаних сил управління культури і туризму облдержадміністрації за підтримки Донецької обласної державної адміністрації провело благодійний фестиваль джазової музики «Джаз-фест» у соляній шахті.

Захід відбувся на території рукотворної соляної печери на глибині майже 300 метрів Державного підприємства «АРТЕМСІЛЬ».

При спуску в шахту гостей фестивалю зустрічали «вуличні музиканти» Бахмутського коледжу мистецтв. Пластичні, елегантні міми проводили гостей до соляної камери, де і відбувалось основне дійство.

Велика кількість яскравих, неповторних, тематичних фотозон були до послуг гостей фестивалю до початку виступу артистів.

Також гості фестивалю мали змогу насолодитися вернісажем картин, які представили маріупольські художники, члени Національної спілки художників України Баранник Сергій, Апельт-Матвейчук Анна, Узун Дар’я, Стельмах Олександр, Юрченко – Джой Анастасія та молода, талановита імпресіоністка Оксана Гнатишин.

Розпочався «Джаз-фест» яскравим світловим шоу, протягом трьох годин публіку зачаровували грою Тарас Богоніс – саксофон, Віталій Вінник – ударні, Альона Львова – вокал.

Але, справжньою родзинкою свята став виступ піаніста-віртуоза, аранжувальника, лауреата міжнародних конкурсів, учасника багаточисельних джазових і театральних фестивалів, людини-оркестру МАЙКА КАУФМАНА-ПОРТНІКОВА. Віртуозна гра на роялі, авторська музика та власна трактовка джазових творів інших авторів не залишили байдужим жодного слухача. Приємно було переглянути програму німого кіно, зануритися в ретро-атмосферу цього заходу. Фінальним номером фестивалю став Гімн України в джазовій обробці.

Організатори фестивалю анонсували наступний фестиваль не тільки для військовослужбовців, а й для всіх мешканців Донеччини в рамках розвитку туристичної галузі.