Культура Донеччини

ЧАРИ «АНАСТАСІЇ» В ДОНЕЦЬКОМУ ОБЛАСНОМУ ХУДОЖНЬОМУ МУЗЕЇ

Днями в одному з виставкових залів Донецького обласного художнього музею завершилося експонування декоративно-ужиткових творів громадського об’єднання жінок-інвалідів «Анастасія» (м. Дружківка). Виставка складалася здебільшого з вишиваних творів з архівної колекції  цього ГО (кер. Алла Бабич). Запропоновані до експонування предмети зберігалися ще з 30-х років ХХ ст. – і не тільки в Україні , а й за її межами , зокрема в заокеанській Канаді.

Приємно вражає розмаїття техніки вишивання , успадкованої від предків: перебір, штапівка, гладь, позад голки, соснівка, мережанка та ін. Та особливу увагу привертає вишивка хрестом, яскраво засвідчуючи схильність наших прапредків-східняків до традиційних українських ремесел. Загалом вишивані виставкові твори поділялися на суто декоративні (візерунки, розетки, орнаменти), сюжетні (побутові, пасторальні) та пейзажні (природні та урбаністичні).

За півтора місяця експонування виставку відвідало понад три сотні екскурсантів, це – учні шкіл, технікумів, житлово-комунального коледжу, робочі, службовці установ і закладів міста і області.