Культура Донеччини

День народження Марії Приймаченко

“Роблю сонячні квіти тому, що людей люблю, творю на радість, на щастя людям,

щоб всі народи один одного любили, щоб жили вони, як квіти по всій землі…” 

Марія Приймаченко

У відділі мистецтв відвідувачі могли звернутися до книжкової виставки «Дивосвіт Марії Приймаченко» з інформацією про життя та творчість художниці, мистецька галерея відділу обслуговування розгорнула експозицію репродукцій її найвідоміших картин, електронна читальна зала запропонувала історико-мистецьку відеовізитівку «Гордість України. Марія Приймаченко, яка підкорила Європу», в юнацькому відділітворча акція «Світ мистецтва відкривай – співучасником ставай» спонукала всіх бажаючих до творчості в самобутній манері Марії Оксентіївни.

12 січня, в день народження М. Приймаченко, акція «вийшла в люди», й залучитися до неї змогли всі відвідувачі щойно відкритого у Краматорську кафе-клубу «Маестро».

Ці заходи допомогли бібліотекарям познайомити містян з неповторним талантом видатної українки, чиїм ім’ям була названа вулиця Краматорська й чия нелегка доля та  тяжка хвороба не затьмарила любов до людей й позитивне ставлення до світу.

Казковий, чарівний світ фантастичних звірів, небачених птахів-квітів на полотнах Приймаченко захоплював поціновувачів мистецтва не тільки в Україні. 1937 року на всесвітній виставці в Парижі Марія Приймаченко отримала золоту медаль, здивувавши своїми картинами мистецький світ… Її виставки з великим успіхом експонувалися також в Канаді, Польщі, Німеччині та багатьох інших країнах світу.

Недаремно її нагороджено найвищою відзнакою незалежної України – відзнакою Президента нашої держави, а її ім’я внесено до Всесвітньої енциклопедії мистецтва як ім’я однієї з зірок першої величини.