Культура Донеччини

Державне свято України

На відзначення головного державного свята – Дня незалежності України – співробітники відділу обслуговування ЦМПБ підготували й запропонували своїм користувачам низку інформаційних заходів.

В межах декади «Яке величне слово – Україна!» у відділі оформлено виставкунауково-популярної та суспільно-політичної літератури «Відродили державність, відновили незалежність, захистимо свободу». Крім літератури з фондів бібліотеки для її оформлення були використані матеріали виставки архівних документів «Українська державність: Відродження. 100 років», надані Державною архівною службою України. Відвідувачі бібліотеки отримали, таким чином, можливість не тільки дізнатися про етапи виборювання українцями незалежності, а й побачити документи, створені на цих етапах (Універсали, Акти, Відозви до українського народу тощо) за підписами Грушевського, Винниченка, Мартоса та ін.), світлини подій та діячів від української революції 1917-1921 рр. до сучасності.

Виставка супроводжувалась електронною презентацією «Шлях до справжньої незалежності», наданою Головним територіальним управлінням юстиції в Донецькій області. Сторінки презентації розкривали перед відвідувачами юридично-правовий аспект проголошення незалежності України у 1991 р. та його передумов.

2

Довідково-історичний відеоогляд «Кольори державних символів» розповів про створення державного гімну незалежної України, утвердження її прапору та малого герба. Користувачам було показано також сюжет про святкування Дня Прапора у Києві з розгортанням державного стяга довжиною 2700 м (за кількістю років незалежності).


 

3

Створений співробітником відділу відеоколаж «Відкривай Україну: українки, яких знає весь світ» пропонував згадати талановитих, вольових та сильних жінок в історії України. Було представлено кілька історій, кожна з яких заслуговує поваги та захоплення. Жінка-правитель, жінка-астроном, жінка-митець – українки в різні періоди історії показували свою силу, характер та розум. Кожна з них у свій спосіб сприяла розвитку й становленню держави, виражаючи до неї свою любов і відданість.


1   Своєрідною ілюстрацією цього ствердження виявилась презентація в художній галереї бібліотекивиставки робіт майстринь вишивки бісером Пухових Валентини і Лілії «Бісерна картина для неньки України». Мати й донька в своїх роботах передають красу рідної землі, теплоту батьківської оселі, щирість людських почуттів й діляться цим зі своїми земляками.


 

4

Відеоасорті «Дім наш чудовий – вільна Україна» нагадало користувачам про винахідників українського походження, які зробили унікальні внески у розвиток світової цивілізації, а також запропонувало відвідати неповторні куточки нашої країни – від степів і курганів на сході до полонин і гірських озер на заході.


 

5

День музики, присвячений 100-річчю створення Національної заслуженої капели бандуристів України ім. Г. І. Майбороди, виявився доречним музичним доповненням, яке додало державному святові яскравого національного колориту.