Культура Донеччини

Духовна культура краю

На презентацію було запрошено намісника Свято-Успенської Святогірської Лаври митрополита Арсенія, щоб представити Святогірську обитель і випущені монастирьом видання. У бібліотеку на захід було доставлено все, що друкувалося обителлю за всі роки після її відновлення.

Провідний бібліограф Рибальченко О.Л. за допомогою електронної презентації розповіла про монастирські видання.

Потім слово надали наміснику Святогорської Лаври. Його Високопреосвященство говорив про велике значення освіти на Русі ще з часів рівноапостольної княгині Ольги, про появу і значенні шкіл, про першорядну участь у цьому процесі Церкви. Як приклад наводилася і школа в селі Долина, яка була заснована в 1867 р. Святогірською пустинню і відзначила в минулому 2017 року свою 150-річний ювілей.

Торкнувшись видань Свято-Успенської Святогірської Лаври, владика зупинив свою увагу на художньому фотоальбомі Леоніда Золотарьова, де були опубліковані не тільки твори про Святі Гори класиків літератури, а й сучасних авторів, навіть молодих талантів – школярів села Долина.

Після презентації владика Арсеній відповідав на питання. Потім слово дали завідуючій науково-дослідним відділом Святогірського історико-архітектурного заповідника, науковому співробітнику Ярославі Дмитрівні Дєдовій. Вона розповіла про співпрацю зі Свято-Успенською Святогірською Лаврою, про проведення спільних конференцій, а також про статті, надані інформаційно-просвітницьким відділом Святогірської Лаври, які були опубліковані в Святогірському альманасі. Також Ярослава Дмитрівна розповіла про величезну роботу, що ведеться в Святогірській Лаврі з пошуку документів, якими активно користуються їх співробітники.

Наступною сторінкою нашої зустрічі було знайомство з виданнями, автором яких є кандидат історичних наук, доктор філософії Сергій Йосипович Татаринов.

Він розповів, як в перший раз потрапив на конференцію до Святогірської Лаври, як познайомився з владикою Арсенієм, а також з керівником інформаційно-просвітницького відділу обителі архімандритом Лазарем. Сергій Йосипович поділився тим, як ці  знайомства надихнули його на нові праці, і в світ вийшла спільна книга, а до публікації – спільна стаття, які вчений планує представити на конференції у Львові.