Культура Донеччини

IV Всеукраїнська науково-практична конференція з проблем розвитку початкової мистецької освіти.

У місті Херсон за сприянням міськради 2-6 травня 2018 року  відбулась IV Всеукраїнська науково-прктична конференція (з міжнародною участю): «Проблеми розвитку початкової мистецької освіти: роль станкової, декоративної композиції та дизайну у формуванні поліхудожньої компетентності учнів».

В роботі конференції брали участь вчителі з 67 навчальних закладів України, а також Латвії та Білорусі.  З матеріалів доповідей було складено збірку. Організатори та впорядники: МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ, НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ КЕРІВНИХ КАДРІВ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ, КВНЗ «ХЕРСОНСЬКА АКАДЕМІЯ НЕПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ», ДЕРЖАВНИЙ  НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЗМІСТУ КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ, НАВЧАЛЬНО-ЕСТЕТИЧНИЙ КОМПЛЕКС «ХУДОЖНЯ ШКОЛА» М. ХЕРСОН.

Зі своїм вітальним виступом до слухачів звернувся очільник Херсонського художнього ліцею Сліпіч Павло Анатолійович.  Творчі спілки подарували начальним закладам каталог з яскравими фото кращих творчих колективів та робіт художників Херсонщини.

Учасників конференції дуже зацікавила незвичайна методика викладання образотворчого мистецтва та дизайну в художній школі, ліцеї та інституті,  де головним з предметів вважається композиція.

А продовжити знайомство з дитячою творчістю було запрошено до виставкової зали,  де вчителі могли розглянути графічні, живописні роботи учнів,  колективні колажі в різних  техніках з використанням нейрізноманітніших матеріалів.

Особливо вразила глядачів виставка мистецьких проектів у комплексі «Синій кіт». Там зібрані найкращі роботи з промислової графіки, графічного дизайну, інсталяції, проекти костюму, архітектурні макети випускників Херсонського художнього ліцею.

Пленарне засідання науково-практичної конференції відбулось 4 травня з 10 ранку до 18 вечора. Було заслухано понад 60 доповідей.

Художню школу м. Краматорськ представила Кулешова Лариса Валентинівна з доповіддю-презентуцією програми з композиції для 1-6 класів художніх шкіл та шкіл мистецтв. У збірці матеріалів конференції опубліковано її статтю «Прийоми стилізації в декоративній композиції».

Вчителі, присутні на конференції, також могли взяти участь у майстер-класах з живопису, композиції, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва. Їх провели талановиті педагоги Білецька С. А., Борисова К. В.,  Вакуленко Ю.  В.,Дунаєва О. О.,   Липовецька  Є. Ю.,  Лисенок Л. М., Філоненко Т. О.,  Черняхова  С.О.