Культура Донеччини

Моя рідна земле! Люблю тебе!

Під таким гаслом на початку липня відбулась цікава творча подорож студентського колективу Торецького музичного коледжу до старовинного м.Львів, яка б не здійснилась без підтримки та допомоги керівництва управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації, зокрема, С.В.Шмельової, А.В.Певної. Дійсно, поїздка подарувала багато яскравих вражень та почуттів!

«Моя рідна Україно! Вклоняюсь тобі до землі та вшановую своєю піснею!», – таким щирим зверненням привітала всіх учасників ІІІ Міжнародного молодіжного фестивалю «Фольклорний передзвін» керівник вокального ансамблю «РУНА», провідний фахівець, викладач-методист, спеціаліст вищої категорії, голова вокального відділу коледжу – Т.М.Мольдерф.

Як розповіла заступник директора з навчальної роботи коледжу Г.М.Дубиніна, яка супроводжувала колектив: десять колективів, що налічували майже 150 учасників, приїхали з різних куточків України та Польщі і впродовж чотирьох святкових днів, присвячених народній музиці, пісні й танцю, мали нагоду насолодитись неймовірною атмосферою мистецьких заходів – від різноманітних концертів та майстер-класів до чудових екскурсій старовинними вулицями Львову, що залишило незабутні враження!

Справжньою музою Міжнародного фестивалю є його директор, засновниця – Лідія Плахтій. Створити свято їй допомогли дружня команда однодумців, Львівська обласна рада, Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації. Адже творчий проект має на своїй меті зближення культур і національних традицій України та країн Європи (цього року – Польщі та Словаччини). Колективи України та Польщі в рамках фестивалю допомагали один одному у вивченні своїх національних пісень та танців, що сприяло об’єднанню всієї молоді.

Пані Лідія у своєму привітанні зазначила, що бачить у молоді, яка приїхала на фестиваль, майбутнє України! Почесно та відповідально було почути слова подяки на адресу всіх, хто допоміг, підтримав та забезпечив участь ансамблю «Руна» у фестивалі, і окремо – Управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації. «Дякую за неймовірний позитив, який всі ви випромінювали, за прекрасний спів, за яким – щоденна праця наставників і дівчат, за справжність і щирість, за вашу життєву позицію, за професійність! Ви – чудові! Ви – яскравий приклад того, наскільки ми єдині у своїх прагненнях і цінностях!  Молодці! Ансамбль «Руна» зачарував нас своїм співом. Нових творчих успіхів Вам!» – така оцінка пані Лідії спонукає до подальшого професійного розвитку.

Перебуваючи у Львові, спілкуючись з різними людьми, дівчата ансамблю «Руна» відчували тепло й гостинність, щирість й доброзичливість, отримали неймовірні емоції, незабутні спогади і, найголовніше, – натхнення та намагання розвиватись далі!

Вокальний ансамбль «Руна» лише починає свій шлях на творчій ниві.  Хай цей колектив квітне, дарує радість та піднесення!