Культура Донеччини

На перший урок – до бібліотеки

Картинки по запросу 1 вересня   На святковий урок «Перше вересня кличе до знань»  до центральної міської бібліотеки завітали учні 9-10 класів ЗОШ  № 8. Розмовляли про українську науку, яка розвивається стрімкими темпами і українських вчених, які дивують весь світ неймовірними розробками і технологіями, що здатні врятувати мільйони життів.

Сучасним українським вченим доводиться працювати в нелегких умовах. Втім, деякі при цьому досягають приголомшливих результатів. Всупереч важкій економічній ситуації, низькому фінансуванню, окупації Криму та війні на Сході, українська наука тільки за останні роки створила мамограф та унікальний титановий протез. Також українські винахідники випустили пристрій, який здатний “пророкувати” інфаркт і унікальний апарат “Тренар”, що дозволяє максимально швидко розробляти пошкоджені або паралізовані м’язи. У їхньому списку є також є засіб, що зупиняє кровотечу при важких пораненнях, і багато іншого. Щорічно українські вчені створюють близько 15 тис. винаходів. Завдяки їм з’явилися і такі, які зараз активно використовуються в Україні та світі.

Підсумувала захід бібліотекар побажанням учням старанно освоювати граніт науки. Адже технології завтрашнього дня ґрунтуються на наукових досягненнях дня сьогоднішнього, і хто знає, може серед присутніх у залі є майбутні винахідники, що змінять долю людства.

Перший урок з учнями 11кл. ЗОШ №4 проведено за темою «Україна свята моя земля». Учасники радо зустріли привітання з початком останнього шкільного року, із задоволенням поринули в історію України, державних та народних символів, завзято мандрували у відео подорожі по відомих місцях країни, називаючи міста, де знаходяться ці пам’ятки.

Наприкінці заходу учні разом з Іриною Федішин заспівали пісню «Це моя земля».