Культура Донеччини

«На теренах творчого натхнення»

Добігає кінця навчальний рік. Для студентів та викладачів Торецького музичного коледжу він був насиченим, сповненим багатьма задумами та їх здійсненнями. Протягом навчального року молоді музиканти наполегливо працювали, брали участь у різноманітних заходах коледжу, міста, області, готувались та перемагали у конкурсах та  фестивалях. Своєрідним підсумком творчої діяльності коледжу, за доброю та багаторічною традицією, став звітний  концерт, що відбувся 23 травня. На творчу зустріч були запрошені представники різних установ, підприємств, організацій, студенти, учнівська молодь, мешканці міста.

Тепло та гостинно привітала гостей ведуча концерту – викладач  Колісникова А.В., яка  своїм красним словом допомагала слухачам протягом всієї зустрічі.

Концертну програму прикрасили емоційно яскраві, технічно досконалі сольні виступи студентів-переможців міжнародних, всеукраїнських, відкритих конкурсів:

А. Алєксєєнко(3к., клас скрипки викладача Татарінцевої Н.В.), В.Савченко (2к., клас фортепіано викладача Берегової С.В.), М. Ігнатенко (4к., клас фортепіано викладача Гриценко О.Ф.), Я. Ціуліної, М. Лук’янченко, П. Янковець та Д. Петровської (1-4курси клас сольного співу викладача Мольдерф Т.М.), Р. Яковлевої (3к., клас сольного співу викладача Олейнікова О.О.), В. Дем’янченка (3к., клас гітари викладача Єрошенко В.А.).

Подарували радість зустрічі ансамблі, різні за складом, репертуаром, кількістю інструментів. Так, веселі посмішки викликав твір «Жаба, що кумкає октавами», виконаний ансамблем у складі студентів В.Дем’янченка, М.Дюкарева, А.Брезіцької(3к., класи гітари та ударних інструментів). Образ весняного  дощика вдало відтворив в однойменній п’єсі дует домристок за участю викладача Овчинникової О.І. та її вихованки, випускниці Ю.Брус. Інші емоції змусив переживали виступ інструментального ансамблю під керівництвом викладача Прокопенкової Г.В. у складі студентів різних курсів В.Василевської, О.Медведевої (1 к.), Д.Надєіної (3 к.), В.Дем’янченка (3 к.),   А.Брезіцької (3 к.). Музика з відомої кінострічки «Пірати Карибського моря» у їх виконанні занурила слухачів у пригодницькі події фільму. На особливу подяку та високу оцінку  заслуговують концертмейстери Рогознєва О.О., Гриценко О.Ф., Кривоносова О.Г. та інші учасники колективів. Це справжні майстри-професіонали, які своїм досвідом допомагали  виконавцям найбільш точно, глибоко й правдиво відтворювати авторські задуми, ідеї та образи.

Як завжди, публіка щиро й тепло сприймала виступи великих колективів коледжу: ансамблю скрипалів, хору та оркестру народних інструментів,  даруючи всім яскраві враження та настрій. Симфонічний оркестр коледжу(керівник та диригент – Дубиніна Г.М.), відкриваючи концертну програму популярними мелодіями  з музики до кінострічок «Людина-амфібія», «Шербурзькі парасольки», одразу налаштував на піднесені емоції та почуття. Величезне задоволення та захват  у публіки викликав виступ улюбленого та  відомого у місті струнного ансамблю під керівництвом викладача Татарінцевої Н.В. Така добра слава і популярність колективу  не дивує, адже вони знають та вміють порадувати найрізноманітнішу публіку.  Зовсім недавно цей колектив успішно виступив та отримав звання лауреата всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Зіграємо разом». Тож щедрим подарунком від колективу-переможця для всіх  присутніх стало виконання творів, насичених пристрасними мелодіями й танцювальними ритмами болеро і  босса-нови. А особливою прикрасою їх виступу  став ще один твір, в якому сольну партію на ксилофоні виконав викладач Черних І.С. Прем’єрним  став виступ вокального ансамблю «Руна» під керівництвом викладача Мольдерф Т.М. Цей молодий колектив виконав дві українські народні пісні, але  у сучасному трактуванні та аранжуванні, що викликало особливі емоції.  Яскраві враження залишили і спільний творчий проект  двох колективів: хору(керівник та диригент – Олейніков О.О.) та переможця міжнародного конкурсу «Золотий Орфей» оркестру народних інструментів (керівник та диригент – Цимбал А.І.). У їх виконанні своєрідною молитвою стала  «Арія» В.Бібергана, а «Реве та стогне Дніпр широкий» – величним  присвяченням рідній Україні. Завершився концерт українською народною піснею «Розпрягайте, хлопці, коней» у виконанні оркестру народних інструментів, що стало радісною, оптимістичною фінальною нотою творчої акції.

Кожен музичний твір, класичний чи  сучасний, фольклорний чи естрадний, вокальний чи інструментальний, щоразу хвилював серця небайдужих слухачів, сповнюючи їх філософсько-ліричними, патріотичними, піднесеними, романтичними, весняними, жартівливими та радісними  емоціями. Приємно, що після завершення концерту багато людей не стримували своїх почуттів, висловлювали щирі зізнання, високі оцінки щодо професійної майстерності учасників концерту. А це означає, що молоді виконавці, обираючи непростий шлях – стати справжнім музикантом, мають значний потенціал. Отже – нових їм    злетів та перемог!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.