Культура Донеччини

Кінотеатр “Победа” м.Маріуполь

Кінотеатр «Победа» був першим і залишається найкращим кінотеатром в Маріуполі. Покоління городян дивилися тут кіно, призначали зустрічі та побачення, для багатьох з нас кінотеатр на все життя залишився символом дитинства і юності. За радянських часів, як і зараз, кіно було найпопулярнішим видом мистецтва.

В архівах Маріупольської міської ради та особистих архівних матеріалах Маріупольських краєзнавців, є фотографії та листи доводять, що кінотеатр працював ще в дореволюційний час.

За версією Маріупольських істориків, кінотеатр було відкрито в період 1908-1910 років місцевим підприємцем Адабашевім, він називався “Ілюзіон” (за іншими даними – “ХХ століття”). Всього до революції в Маріуполі було три кінотеатри, після громадянської війни залишився тільки один – “Победа”, який тоді був перейменований в “Родину”. Під час Другої світової війни кінотеатр продовжував працювати і називався “Soldatenkino”. У 1943 році в “Soldatenkino” сталася велика пожежа. Будівля відновлювали, в тому числі і німецькі військовополонені після того, як місто звільнили радянські війська. І ось вже після відновлення, кінотеатр відкрив свої двері для глядачів в 1946 році, під назвою “Победа”. З того моменту по сьогоднішній день, кінотеатр «ПОБЕДА» радує городян кінопрем’єрами.

Першим директором “Победи” стала Дар’я Привалова. До сих пір її з любов’ю і повагою згадують у кінотеатрі. 37 років свого життя (з 1946 по 1983 рік) ця людина присвятила себе кінотеатру. Саме під її керівництвом кінотеатр став кращим в місті і придбав традиції, багато з яких дотримуються і до цього дня.
З приходом в 1988 році Галини Бургу в кінотеатрі почалися перетворення, в першу чергу позначилися на зовнішньому вигляді. Багато хто, напевно, пам’ятають, що будівля кінотеатру з 60-х років було облицьовано плиткою і, по суті, нічим не відрізнялося від інших кінотеатрів радянської епохи. Більшість вікон були закладені цеглою, в кабінетах було темно і незатишно. В ході ремонту було багато зроблено для повернення кінотеатру колишнього вигляду, були переобладнані кінозали. Реконструкція велася з перемінним успіхом.

Нарешті, в 1992 році ремонт був закінчений, і оновлений кінотеатр знову розкрив свої двері перед глядачами. Був відкритий перший сучасний Dolby Digital зал в Маріуполі. Переобладнання кінозалу складалося в установці сучасних систем об’ємного звучання і кінопроекційного обладнання. Були встановлені великий екран, сучасні крісла. Стіни облицьовані звукопоглинальними панелями, без яких якісне сприйняття звуку було б неможливим. Також було піднято підлогу кінозалу, що, на жаль, призвело до скорочення місць на 200 крісел. “Победа” продовжує радувати своїх глядачів новими фільмами.

Дуже часто в кінотеатрі проходили фестивалі, огляди, зустрічі з акторами, а також творчими групами. Варто відзначити, що традицію проведення фестивалів кінотеатр зберіг і донині. Проводяться фестивалі дитячого кіно, тематичні фестивалі французького, австрійського, німецького, італійського кіно, польського кіно, фестивалі короткометражного кіно.

Традиційним стало, в останні роки, проведення нічних показів кращих прем’єрних фільмів. Проведення нічного Кіномарафону користується попитом у городян. Зазвичай в кіномарафоні демонструється від 3 і більше прем’єрних фільмів, в перервах якого, проводяться всілякі розважально-пізнавальні вікторини, конкурси.
У квітні 2004 року, був відкритий новий, сучасний кінозал. Він відповідає кращим світовим стандартам. Була встановлена ​​апаратура останньої модифікації: процесор Dolby Digital (Великобританія); колонки – JBL (USA); підсилювачі – Crown (USA). У новому залі встановлені м’які і комфортабельні крісла з ортопедичними планками, система кондиціонування і вентиляції залу. У розробці важливих для акустичного комфорту компонентів, використовувалися вимоги провідних кінобудівних компаній.

Влітку 2010 року в кінотеатрі “Победа” було встановлено найсучасніше обладнання для перегляду фільмів у форматі 3D. Встановлене обладнання 2010 року, укомплектовано одним з найдорожчих комплектацій 3D обладнання в Україні для показу 3D Dolby Digital кіно. Це перший кінотеатр Маріуполя, який показав глядачам фільм в 3D real форматі на найбільшому екрані в 16 метрів по ширині, в найбільшому залі на 295 місць, де яскравість і чіткість об’ємної картинки забезпечує проектор CHRESTIE CP2230 в комплекті з найпотужнішою лампою OSRAM на 6000 Вт. На сьогодні 3D кіно в кінотеатрі «Победа», демонструється в двох залах.

Варто відзначити і той факт, що Кінотеатр «Победа» до сих пір залишається соціально-орієнтованим і надає широку систему знижок. Такі як, знижки для студентів, школярів, пенсіонерів. Проводяться безкоштовні покази для дітей-сиріт, вихованців школи-інтернату, організовуються пільгові групові походи в кіно для школярів міста.

Адреса: Проспект Миру, 34, Маріуполь, Донецька область, 87500

+380 (629) 33-70-57 (контроль / інформація),
+380 (67) 62-38-522 (директор / KS),
+380 (95) 43-39-975 (каса)