Культура Донеччини

Кінотеатр “Родина” м.Краматорськ

Історія кінотеатру «Родина» почалася в жовтні 1950р., Коли будівельники Главстройтяжмаша, закінчили спорудження в Соцмісті нового кінотеатру на 500 місць.

Урочисте відкриття залу для глядачів відбулося 15 жовтня, і з того моменту кінотеатр «Родина» стає одним з улюблених місць відпочинку краматорчан. Там не тільки дивляться фільми, «Родина» стає культурним центром. На Новий Рік в фойє кінотеатру встановлюють розкішну ялинку, організовує виставки художній музей. Перед початком сеансів, проводяться зустрічі з ветеранами ВВВ, читаються лекції.

У період перебудови, інтерес до кіномистецтва починає стрімко падати. Зал «Родина» поступово порожніє, І на початку 90-х вона перестає функціонувати як кінотеатр. В середині 90-х років режисер театру «Перехід», Іван Войтюк робить спробу перебудувати колишній кінотеатр і створити в ньому міський театр. Режисер мріяв про відкриття тут культурного центру для Всіх творчих людей міста. У його плани входило і окультурення прилеглих територій – пл. ім. Борзенко, і вул. Шкадінова. Але через відсутність коштів, здійснити йому це не вдалося. У листопаді 1996р. в будівлі “Родини” була показана єдина прем’єра – «Продовження Дон Жуана», (Е. Радзинського). Так як зал для глядачів не був готовий, гостей запросили на другий поверх в малий зал, де за первинним задумом повинна була розташовуватися театральна вітальня.

У 1997р. міський театр припиняє своє існування. У будівлі «Родина» розташувалося кафе, ігрові автомати і більярдні столи. І ось, через 7 років «Родина» відродилася! Вона стала сучасним кінотеатром, що представляє собою кінозал на 300 посадочних місць, спланований відповідно до євростандартів і обладнаним системою Dolbi Digital Surround EX.

З грудня 2013р. кінотеатр “Родина” знову переродився і зробив найбільший прорив в кінопрокаті Краматорська!
Він оснащений цифровим обладнанням останнього покоління з технологією HFR 3D (High Frame Rate 3D), використовується спеціальний металізований екран для кращої світловідображеності, що додатково підвищує чистоту і яскравість зображення, а так само дозволяє відтворювати приголомшливі стереоскопічні 3D фільми. Свою специфіку має і оснащення залу – спеціальне покриття на підлозі, і на стінах, м’які крісла, щоб не створювалося «звуковий бочки». Завдяки цьому, замість того, щоб відбиватися від стін, звук гаситься, але при цьому звучить об’ємно і природно, створюючи ілюзію присутності глядача в дію фільму. Сам зал нагадує амфітеатр з високими ступенями, а відстань між рядами не менш метра, тому глядачі вільно можуть пройти на своє місце.

У кінотеатрі “Родина” Вас чекають прем’єри найкращих картин світового прокату, комфортабельні місця і новітні технології кіноіндустрії!

Оновлена ​​”Родина” представляє собою мультикомплекс з широким спектром послуг в сфері кінопрокату, індустрії громадського харчування і розваги.

Адреса: Краматорськ, вул. Академічна, 49
Адміністратор комплексу: (099) 706 55 58
Каса кінотеатру: моб .: (095) 190 77 71

Арт-Директор: +38 (066) 118 50 98

Електронна пошта: rodinakino17@gmail.com