Культура Донеччини

Кінотеатр “Савона” м.Маріуполь

Кінотеатр Савона – перший повноцінний тризальний цифровий мультиплекс в Маріуполі.

Зручно розташований у центрі міста в найбільш густонаселеному Жовтневому районі, кінотеатр унікальний в своєму роді не тільки в масштабах Донецької області, а й всієї України і навіть СНД завдяки використанню новітніх технологій демонстрації кінофільмів, доступних на сьогоднішній день. “У нашому кінотеатрі встановлено перший в Україні суперсучасний проектор Barco 4К” – з гордістю заявила директор кінокомплексу Жанна Ігорівна Данченко на урочистому відкритті. Технічні характеристики оновленої Савони знаходяться на вищому рівні, враховуючи дороге устаткування і комфортний інтер’єр, власники намагалися створити заклад по праву заслуженою назвою Кінокомплекс. У залах встановлені кращі в світі англійські екрани виробника HARKNESS HALL. А також 16 канальні звукові процесори USL, що підтримують тільки набирає обороти в Голлівуді технологію 3D звуку, сервера GDC підтримують 3D зображення з частотою 60 кадрів в секунду. Крім цих супернових установок, дирекція кінокомплексу вирішила залишити і 2 плівкових проектора (вони розташувалися в червоному залі). Варто зазначити, що в новому кінотеатрі географія залишилася колишньою – діючими будуть всі три зали – червоний, зелений і синій.

Наша мета – глядач повинен побачити кращу картинку (в плані яскравості, дозволу, якості зображення в швидких сценах) і почути кращий звук (в кінотеатрі встановлено обладнання для 3Д звуку, але на жаль голлівудські кіностудії тільки почали освоювати цю технологію). Не менш важливо, щоб глядач сидів в комфортних сидіннях з відкидними спинками і дихав свіжим повітрям під час кіносеансу (наша вентиляція відповідає і перевершує всі діючі державні норми).

Кінотеатр Савона був спроектований з ідеєю, що все навколо має замикатися на неперевершеному рівні сервісу і комфорті для клієнта. В обробці будівлі і всіх приміщень використовувалися найкращі матеріали американських і європейських виробників.

Кінотеатр Савона – саме енергоефективна будівля в місті Маріуполі. У всіх кінозалах, фойє, санітарних і підсобних приміщеннях в нашому кінотеатрі використовуються тільки LED світильники – найефективніше джерело світла на сьогоднішній день. Кожен кінозал і фойє мають незалежну систему вентиляції з рекуперацією тепла, що дозволяє нам зберігати до 70% тепла в зимову пору року і 65% холоду в літній час всередині будівлі. До того ж унікальні вентиляційні установки обладнані тепловими насосами, що дозволяє отримувати на кожен витрачений 1 квт електроенергії до 7 квт теплової енергії. У нічний час будівля опалюється тепловими насосами японського виробника DAIKIN з COP 5 (на кожен витрачений 1 квт електроенергії до 5 квт теплової енергії). Всі приміщення оснащені датчиками руху і якщо співробітник забув вимкнути світло, то через 10 хвилин він вимкнеться автоматично. Датчиками руху також обладнана вся сантехніка в туалетах, що істотно заощаджує витрати води і виключає людський фактор.

В кінотеатрі Савона три кінозали – синій зал на 166 місць, зелений зал на 114 місць і червоний зал на 328 місць. Близько 15% місць в кожному кінотеатрі відведені під ВІП місця. Крісла в ВІП рядах (ширина ряду цілих 220 мм!) Виконані з натуральної шкіри і мають електропривод для опускання спинки і підняття полички для ніг. У звичайних рядах встановлені сидіння преміум сегменту з відкидною (амортизатором) спинкою і шириною ряду 110 мм. Кольорове LED підсвічування ступенів підкреслює естетику і футуристичність кожного кінозалу в Савоні. У цокольному поверсі будівлі розташований виставковий зал площею близько 400 м2. Будівля буде використовуватися не тільки для демонстрації кінофільмів, а й проведення корпоративних тренінгів, семінарів та виставок мистецтва.

6 червня 2013 року в кінотеатрі Савона вперше в Україні був показаний повнометражний фільм ( “Земля після нашої ери”) в 4К дозволі.

Адреса: проспект Будівельників, 134, Маріуполь, Донецька, Украина, 87500

Каса – +380 (629) 511777
+380 (50) 1849800
+380 (96) 2801210
+380 (98) 0838006