Культура Донеччини

Донецький обласний краєзнавчий музей

Донецький обласний краєзнавчий музей— був створений у 1924 р.

На початок 2014 р. мав 28 виставкових та експозиційних залів, фонди його налічували більш ніж 150 тис. експонатів, в його складі було 4 філії (Музей історії ВОВ, Музей с. Прокоф’єва, Меморіальний музей-садиба В.І. Немировича-Данченка, Великоанадольський музей лісу). Після захоплення м. Донецька членами несанкціонованих військових угрупувань основне приміщення і одна з філій (Музей ВОВ) знаходяться на території тимчасово непідконтрольній українській владі.

Таким чином ДОКМ втратив більшу частину своїх експонатів (експонати що залишилися у філіях: 2467 о.ф., 2722 ндф), більшу частину експозиційної та виставкової площі.

У 2016 році відбулася перереєстрація КЗ ДОКМ. Відповідно до Статуту КЗ ДОКМ затвердженого 18.08.2016 р. розпорядженням № 714 Обласної військово-цивільної адміністрації.

В вересні 2016 року відбувся конкурс на посаду генерального директора музею. Музей очолила Світлана Миколаївна Глушко.

Зараз основний склад працівників музею базується в орендованому приміщенні. Робиться упор на налагодження науково-дослідної, науково-фондової, методичної роботи, та роботи по охороні пам’яток історії, культури та археології.

У складі ДОКМ також діють три відділи (Музей с. Прокоф’єва, Меморіальний музей-садиба В.І. Немировича-Данченка, Великоанадольський музей лісу).

Адреса: 84313, м.Краматорськ, вул.Академічна, 60 (юридична)/ м.Краматорськ, вул.Магнітогорська, 9 (фактична).

Директор: Глушко Світлана Миколаївна. т.- 099-291-45-80