Культура Донеччини

Краєзнавчий музей Нікольського району Донецької області

Інформація про

Краєзнавчий музей Нікольського району

Донецької області

Історія створення музею

Відкриття музею відбулося 9 травня 1985 року. 30 грудня 1991 року музею було присвоєно звання «народний». У 2008 році Рішенням Володарської районної ради було створено комунальний заклад Краєзнавчий музею Володарського району Донецької області шляхом об’єднання в єдину структуру трьох народних музеїв  району – музеї історії сіл Старченково та Кременівка та музей історії смт Володарське. У зв’язку з цим музей став працювати як наукова установа. З 2008 року очолює роботу музею Пелагія Миколаївна Апостолова. У грудні 2011 року згідно рішення Володарської районної ради від краєзнавчого музею Володарського району було відокремлено Старченківський відділ та утворено комунальний заклад – музей історії села Старченкове. 12.07.2016 року Рішенням Нікольської районної ради комунальний заклад був перейменований у Краєзнавчий музей Нікольського району Донецької області (КМНР).

Експозиції музею

Експозиції КМНР розташовані в 5-ти залах: зал історії заселення та розвитку Нікольського району; зал Військової слави; етнографічна кімната; зал природи; виставковий зал. Створені такі експозиційні розділи за якими проводяться екскурсії: історія заселення та розвиток Нікольського району; природа рідного краю; Нікольський район та його жителі у період Другої світової війни (1939-1945 рр.); мешканці району – учасники війни в Афганістані; Нікольський район у період проведення АТО, культура і побут перших поселенців Нікольського району; історія, культура і духовне життя села Кременівка (Чердаклі).

У музеї працюють два дитячих об’єднання: «Дивосвіт», в якому робота спрямована на виховання національної свідомості та вивчення традицій багатонаціональної культури краю та історико-краєзнавчий клуб «Дослідники».

Колекція

Фондова колекція КМНР налічує більше 6 тисяч експонатів основного фонду і близько 2 тисяч науково-допоміжного. Фондова колекція Кременівського відділу КМНР налічує більше 1 тисячі експонатів основного фонду і близько 1 тисячі науково-допоміжного.

На музейній площі розташовано меморіальний комплекс «Алея героїв». Наповнює духом давнини  експозиція великогабаритних кам’яних знарядь праці. Поруч із знаряддями знаходяться експонати з історії половецьких племен – «половецькі баби». Вносить колорит та прикрашає територію музею експозиція під відкритим небом – етнографічний  куточок «Козацьке подвір’я», який представлено фрагментом козацької хати, колодязя, вуликів та інше.

Адреса: 87000 пгт Нікольське

вул. Пушкіна,98

тел. (06246) 2-13-5e – mail: volodarsk_muz@ukr.net

Більш детальна інформація на нашому сайті: http://vol-kraeved.ucoz.ua/

Facebook https://www.facebook.com/Нікольський-краєзнавчий-музей-190511364694263/