Культура Донеччини

Олекса Тихий як символ громадянської мужності

Так склалося, що ім’я українського дисидента і правозахисника Олексія (Олекси) Івановича Тихого було мало відоме саме на його батьківщині. На відміну від світової громадськості,  для мешканців Донбасу це ім’я ще потребує нового відкриття.

Зусиллями місцевих краєзнавців та активістів реалізовано багато ініціатив, серед яких – поява цілого проспекту Олекси Тихого. Втім це не означає, що про значення цієї постаті широкий загал має достатньо інформації. Пересувна виставка  «Олекса Тихий – символ українського Донбасу» – спрямована на подолання цієї прогалини.

Ініціаторами й авторами цієї виставки є Управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації, Донецький обласний краєзнавчий музей та Дружківський історико-художній музей. Виставку створено з нагоди  90-річного ювілею Олекси Тихого. Відкриття її відбулось 05 травня 2017 року на річницю загибелі українського дисидента.

Вона мандрувала містами та селами Донеччини, а тепер прибула до Краматорська, де й завершиться її довгий маршрут.

Організована виставка  у центральній міській публічній бібліот    еці (вул. Марії Приймаченко, 16).  Відкриття виставки відбулося 07 травня о 13.00.  Триватиме виставка до кінця травня.

Запрошуємо всі охочих дізнатися більше про Олексу Тихого!