Культура Донеччини

Проект «Схід читає» на Донеччині

   Проект «Схід читає» має на меті привернути читацьку увагу до бібліотек Донецької і Луганської області як центрів громадського і культурного життя.

Для цього Благодійний фонд Сергія Жадана у партнерстві з Українським інститутом книги за підтримки Міжнародного фонду«Відродження» започаткував серію зустрічей з відомими українськими письменниками, а також презентації для бібліотекарів і читачів східних регіонів найцікавіших книжкових новинок. Команда проекту планує протягом січня-березня 2019 року відвідати близько 30 бібліотек у 15 населених пунктах Донецької і Луганської областей.

Перший тур «Схід читає» відбувся в січні 2019 року. Письменники Іван Андрусяк, Сергій Жадан, Андрій Курков, Євген Положій та Тетяна Стус зустрілись із читачами Сватового, Старобільська, Станиці Луганської та Щастя.

Вже 21-23 лютого 2019 року відбувся 2-й тур проекту «Схід читає». Його учасниками стали письменники Макс Кудрік,Андрій Любка, Сергій Жадан, дитячі письменники Діана Мельникова та Сашко Дерманський. Письменники зустрілися із читачами Бахмута, Миронівського, Краматорська, Костянтинівки, Дружківки та Слов’янська.

 23.02 в центральній міській бібліотеці Краматорська в межах цього проекту відбулась анонсована раніше зустріч відомих і дуже затребуваних в Україні письменників Сергія Жадана, Макса Кідрука, Андрія Любки з мешканцями міста, які цінують книгу й цікавляться сучасним літературним процесом в нашій країні.

Окремою локацією була бесіда також дуже відомих авторів дитячих книжок Діани Мельникової та Сашка Дерманського зі своїми юними читачами та їх батьками.

   Гості розповіли про свою літературну діяльність, представили увазі читачів нові книги, поділилися своїми творчими планами, щиро й зацікавлено відповідали на запитання аудиторії.

   «Український інститут книги» і видавництва-партнери передали для бібліотеки 92 українські книжки, які після відповідного обліку будуть спрямовані на відкритий доступ абонементу.

   Сподіваємося на заінтересованість жителів нашого міста творами українських письменників та на зустрічі з ними у майбутньому!