Культура Донеччини

«Шляхи дружби»

04.05.2018 року «Маріупольський коледж мистецтв» отримав від «Національної опери України» запрошення до реалізації Міжнародного проекту «Шляхи дружби» та з нагоди завершення ювілейного 150-го сезону «Національного академічного театру опери та балету України ім. Т.Г.Шевченко»

Керівництво коледжу створило всі умови щодо організації підготовки студентів, випускників «МКМ» до участі в концертах в рамках цього проекту, які пройшли 1 липня у Київі на Софіївській площі та 3 липня в Італії м. Равенна.

Підготовкою студентів для участі у проекті займалась  викладач відділу «Хорове диригування» Белік Яна Геннадіївна, та концертмейстер Сердюкова Тетяна Володимирівна. Багато часів репетицій – і неймовірний результат. Вокалісти співають складніші партії на італійській та українській мові.  Для програми виступів були підготовлені та виконані та сценах Київу та Равенни безсмертні твори геніального Джузеппе Верді (з «Чотирьох духовних п’єс» – «Stabat Mater» для чотириголосого змішаного хору з оркестром та «Te Deum» для подвійного чотириголосого хору з оркестром; фрагменти з опери «Набукко»), а також прем’єрне виконання поеми американського композитора Аарона Копленда «Портрет Лінкольна» для читця та симфонічного оркестру (1942 р.).

В зведеному хорі під керівництвом незрівнянного Рікардо Муті співали викладачі «МКМ» Белік Я.Г., Волошин Є.А.; студенти «МКМ» Ніколіна Ульяна,  Рябченко Надія, Портко Вікторія, Кульбакова Анастасія, Капустян Вікторія, Дегтярьова Діана, Дегтярьов Дмитро, Камаралі Ренат, Пінчук Дмитро; випускники «МКМ»: Брижатий Данило,  Палажченко Віктор, Радченко Владислав, Пашкова Ольга, Мельниченко Марина.

В Італії виступили: Белік Яна ,Рябченко Надія, Портко Вікторія, Кульбакова Анастасія , Капустян Вікторія, Брижатий Данило , Дегтярьов Дмитро , Камаралі Ренат.

Ріккардо Муті зазначив, що в українських колег — високий рівень.

«Хор, який співав на сцені нашого проекту, є абсолютно незрівнянним. Вони співають Верде дуже шляхетно, як це і має бути, і з вимовою майже досконалою, я б навіть сказав — повністю досконалою. Я вражений хором, вони дуже чутливі. За 10-бальною шкалою оцінив би їх на 10 балів»

Директор Маріупольського коледжу мистецтв Андронова Валентина Дмитрівна відвідала генеральну репетицію 1 липня в «Національній опері України» та концерт на Софіївській площі. «Дуже пишаюсь своїми викладачами студентами та випускниками «МКМ» які взяли участь у настільки масштабному проекті та отримали високу професійну оцінку від Ріккардо Муті».