Культура Донеччини

“Сторінки історії нашого району”

Друга світова стала найкривавішою війною в історії людства — затерта, здавалося б, фраза, проте вона актуальна і до сьогодні. Ця страшна подія «збагатила» історію людства такими жахливими «ноу-хау», як концтабори, Голокост, масове знищення в’язнів та атомне бомбардування. Тому Друга світова має стати гірким уроком для всіх наступних поколінь.
Свій досвід з війни маємо винести й ми – українці. Адже українська земля, як ніяка інша, постраждала від фашистської навали. Тисячі знищених міст і сіл, мільйони жертв, підірвана економіка — все це лягло важким тягарем на душу й плечі українського народу. 
Але ми не повинні боятися дивитися у вічі правдивій історії, долати минулі трагедії, черпати з них силу для майбутнього — сьогодні це найважливіший виклик, який стоїть перед нами.
Війна не має права повторюватися на нашій землі, бо головна цінність — це життя. Але пам’ять про ту трагедію повинна жити вічно.
Саме це і стало головною темою години патріотизму- “Сторінки історії нашого району”, який відбувся 12 вересня 2018 року в стінах оновленої бібліотеки IOMUkraine, присвяченого визволенню Великоновосілківського району 
(9 – 13 вересня 1943р.) від фашистських окупантів у роки Другої світової війни. 
На захід були запрошені учні Великоновосілківського професійного ліцею, до уваги яких представлені цікаві матеріали, книжкова виставка, екскурсія та змістовний виступ директора народного музею історії Великої Новосілки – Гуділіна Р.О.
Організатори заходу – Великоновосілківська районна бібліотека та народний музей історії Великої Новосілки, висловлюють свою подяку колективу Великоновосілківського професійного ліцею за співпрацю та небайдуже ставлення до виховання молоді, учням – за повагу до історії своєї Батьківщини, рідного краю!