Культура Донеччини

Святкуємо День рідної мови

До 21 лютого, Міжнародного дня рідної мови, з учнями 4-А та 2-В класу ЗОШ № 8 бібліотечними фахівцями центральної міської бібліотеки проведено літературно-музичне свято «Мовою рідною пишаюсь», де бібліотекар розповіла, що мета цього свята – зберегти мовне різноманіття світу, захистити і не допустити зникнення жодної мови.

Особлива увага була приділена історії розвитку української мови: діти почули про численні заборони й утиски «солов’їної», про «Повість минулих літ», як свідчення давності української мови та літератури, про письменників, вчителів, політиків, що виступали на захист рідного слова.

«Мова зникає не тому, що її не вчать інші, а тому, що нею не говорять ті, хто її знає» – ці слова іспанського політика Хосе-Марії Арце стали епіграфом до інтерактивного практичного заняття «БУДУ знати мову колискову!», проведеного з учнями 4-Б,В класів. Діти навчалися правилам стилістики, виправляли речення, пояснювали фразеологізми, підбирали антоніми, згадували українські прислів’я та народні пісні. Використання мультимедійних технологій дозволило зробити захід більш динамічним. Закінчили зустріч висновком, що єдиний спосіб оволодіти мовою – це регулярно її застосовувати. І в цьому бібліотека – найкращий помічник, адже чи є приємніший засіб освоєння слова, ніж читання якісних українських книжок?

Для учнів 2-х класів було проведено презентацію книг Сашка Дерманського «Карколомні пригоди незвичайних істот». Вона познайомила дітей з вужиком Онисько – завзятим фантазером і мрійником, його лагідною та мудрою бабусею Катастрофою, що в часи небезпеки перетворюється на супергероя, принцесою Малякою, якій довелося керувати країною драконів, доброзичливим Чудовим Чудовиськом та іншими героями книг українського письменника. Учні відкрили для себе цілий світ незвичайних героїв Сашка Дерманського, наповнений теплим гумором і несподіваними сюжетами.

Усіх присутніх було також запрошено на зустріч з письменниками, що відбудеться у бібліотеці 23 лютого о 14:00, щоби ближче познайомитись із тими, хто творить сучасний літературний простір української книги.