Культура Донеччини

Від Харкова до Хмельницького

Від Харкова до Хмельницького сягає квітневий діапазон творчих пошуків та музикознавського спілкування викладача-методиста ПЦК «Теорія музики» БКМ ім. І.Карабиця, Відмінника освіти України Людмили Шекіти.
Другий рік поспіль викладач бере активну участь у роботі Всеукраїнській науково-практичній конференції «Сучасна музична освіта: пошуки, проблеми, тенденції» в рамках Всеукраїнського конкурсу «Сольфеджіада», що проходить у Харківському музичному училищі імені Бориса Лятошинського. 21 квітня Людмила Всеволодівна виступила з доповіддю про творчу особистість композитора Івана Карабиця.
До речі, Харківське музичне училище в цьому році теж ювіляр – йому виповнюється 135 років від дня заснування. І що ще об’єднує наші заклади – Іван Карабиць навчався композиторської майстерності у Київській консерваторії саме в класі Бориса Лятошинського, ім’я якого носить училище в Харкові.
Харків – це близько, майже «по-сусідські». А ось наважитись на велику подорож через всю Україну – це було сміливо! Але «бахмутський теоретичний десант» у складі Голови ПЦК Уралової Лоли Кадирівні, Шекіти Людмили Всеволодівни та студентів Голубової Вікторії, Галічиної Надії, Рясько Ганни (її до виступу готувала викладач Заблодська Галина Миколаївна) не відступив перед труднощами чотирьохденної подорожі.
Наші студенти набули безцінного досвіду, виступивши на конференції всеукраїнського рівня. Плідним було спілкуватись з учасниками конференції та їх викладачами, відкривати для себе нові імена діячів української культури західної України, знайомитись з сучасною музикознавською літературою та авторськими підручниками. Також було приємно відчувати родинне тепло організаторів конференції, які вітали нас у новому корпусі Хмельницького музичного училища імені Владислава Заремби, тридцятирічне будівництво якого завершилось саме в цьому році.
Якщо додати, що по дорозі до Хмельницького студенти встигли збагатитись враженнями від відвідування Києво-Печерської Лаври та галереї сучасного мистецтва «PinchukArtCentre» на Хрещатику, то цінність подорожі неймовірно виростає!
Тому важливими для викладачів були слова студентів: «Ми хочемо ще поїхати на конференцію!».
(Марія Шетіта, викладач ПЦК «Теорія музики» #БКМ)