Культура Донеччини

Відкритий конкурс читців, поетів та художників «Любіть Україну!»

Ось уже другий рік поспіль м. Слов’янськ зустрічає прихильників та шанувальників творчості одного з найкращих українських ліриків                        ХХ століття Володимира Миколайовича Сосюри.

Управління культури і туризму Донецької обласної державної адміністрації разом із комунальною установою культури «Донецький обласний навчально-методичний центр культури» 23 лютого 2019 року у Центральній бібліотеці м. Слов’янська провели Відкритий конкурс читців, поетів та художників «Любіть Україну!», у якому взяли участь 187 учасників, із них: 72 читці, 31 поет, 84 художники.

Почесними гостями та членами журі конкурсу були Колосович Л.Л., заслужена артистка України, режисер, член Національної спілки театральних діячів України; Кущ П.В., голова Донецької обласної організації Національної спілки письменників України, член Національної спілки журналістів України; Трегубов О.С., художник, скульптор, майстер сучасного декоративно-прикладного мистецтва; Олійник М.М., начальник відділу культури Слов’янської міської ради; Сосюра О.О., правнук В.М. Сосюри, громадський діяч. Також цього року до участі в конкурсі приєдналась відома поетеса та письменниця з м. Жовква Львівської області Фесюк Г.П.

Мета конкурсу – вшанування пам’яті поета-земляка Володимира Сосюри; зміцнення творчих контактів між учасниками конкурсу, шанувальниками творчості Володимира Сосюри; розвиток поетичного та образотворчого мистецтва, підвищення його художнього рівня; оновлення змісту та розширення творчих зв’язків із Національною спілкою письменників України, з літературними організаціями різних областей України, Білорусі та інших країн, вченими з питань відродження української літератури, культури, образотворчого мистецтва.

Переможцями та володарями гран-прі стали:

у номінації «Художники»:

Гран – прі

Журавльова Анастасія (м. Маріуполь).

1 вікова категорія

1 місце – Кашкова Анна (м. Маріуполь);

2 місце – Марченко Поліна (м. Костянтинівка);

3 місце – Разумова Катерина (м. Костянтинівка).

2 вікова категорія

1 місце – Новікова Ірина (м. Краматорськ);

2 місце – Бомбіза Василь (м. Слов’янськ);

3 місце – Воронцова Анфіса (м. Дружківка).

у номінації «Поети»:

Гран – прі

Руденко Тетяна (селище Новолуганське Бахмутського району).

1 вікова категорія

1 місце – Потапова Юлія (м. Слов’янськ);

2 місце – Мілюков Микита (м. Гірник);

3 місце – Дудник Деніза (м. Гірник).

2 вікова категорія

1 місце – Назаренко Любов (смт Черкаське Черкаської ОТГ);

2 місце – М’ясник Володимир (смт Черкаське Черкаської ОТГ);

3 місце – Фоменко Світлана (с. Вільне Волноваського району).

у номінації «Читці»:

Гран – прі

Мілюков Микита (м. Гірник).

1 вікова категорія

1 місце – Пильник Олександр (м. Краматорськ);

2 місце – Дудник Деніза (м. Гірник);

3 місце – Забєліна Альона (м. Слов’янськ);

4 місце – Грицько Максим (м. Слов’янськ).

2 вікова категорія

1 місце – Чернікова Наталя (с. Зелений Гай Великоновоселківського району);

2 місце – Колеснікова Марія (м. Слов’янськ);

3 місце – Фоменко Світлана (с. Вільне Волноваського району);

4 місце – Фесюк Галина (м. Жовква Львівської області).

Переможці та лауреати конкурсу отримали призи, дипломи, грамоти, а також незабутні враження. Вітаємо всіх, хто долучився до цього конкурсу, та бажаємо наснаги у вивченні творчості нашого великого поета-земляка.