Культура Донеччини

ВИСТАВКА «ЧИТАКИ.ПИСАКИ.МАЛЮВАКИ» 2018

В грудні-січні 2018/19 рр. у Донецькому обласному художньому музеї працює виставка «Читаки.Писаки.Малюваки» в рамках однойменного проекту, яка презентує малюнки дітей і підлітків Донеччини та Тернопільщини, виконані за відомими літературними творами.

Загальна  ідея  проекту –  активізація роботи з юними читачами, які мають здібності до ілюстрування творів сучасних письменників. А також спроба виявити інноваційні методи роботи до залучення дітей та молоді до друкованої книги.

В цьому році проект заручився підтримкою видавців – Петра й Ксенії Мацкевичів, керівників видавництва «Кальварія». Діти та підлітки малювали за мотивами виданими ним творів. Ілюстрації вийшли вражаючими, емоційними, захоплюючими. Занурюють в сюжети. Лідерами для ілюстрування стали: книжка нідерландської авторки Марінен Йонгман «Усі тварини живі та вільні» та твори японського письменника Кендзі Міядзава. Особливістю акції стала співпраця між Донецькою і Тернопільскою областями. Проектом опікувались і надихали відома художниця Марія Ворончак (м. Теребовля) та Володимир Півень (заступник з наукової роботи музею). Виставка відбулася в місті Київ і ось тепер відкрилась в Дружківці.

Акція проходить вже третій рік поспіль. В перший рік дитячі ілюстрації експонувались в Краматорському художньому музеї. В наступному році змінився формат події –  це була не тільки експозиція, але й низка круглих столів та зустрічей під час яких обговорювалися питання співпраці музеїв, видавництв та бібліотек. Тоді всеукраїнська акція проходила за підтримки Міністерства культури України. В трьох містах –  Львів, Київ та Дружківка..

На цей рік заплановані дві акції в рамках цього проекту.