Культура Донеччини

Всеукраїнське заняття з пошуку фактів

Центральна міська бібліотека як один з координаторів Всеукраїнського заняття з пошуку фактів «Не віррр-перевіррр!»приєдналася до уроку, що розпочався  1 березня о 15:00 одночасно у багатьох куточках України. Захід відбувся за ініціативи міжнародної організації IREX в рамках проекту “Вивчай та розрізняй” за підтримки посольства Сполучених Штатів Америки та посольства Великої Британії в Україні.

Розпочали заняття прямою трансляцією урочистого відкриття Всеукраїнського заняття у Києві, на якому з привітальними словами до учасників звернулися – посол США, представники посольства Великої Британії та Міністерства освіти та науки України.

У центральній міській бібліотеці на заняття зібралися студенти 18-20 років. Протягом години молодь вчилася розрізняти маніпуляції у виборчих кампаніях, розвивати навички критичного мислення. Бібліотекар продемонструвала як часто суспільною думкою маніпулюють інші у своїх інтересах, як важливо перевіряти сумнівну інформацію й приймати рішення на основі фактів, а не суджень. Завдяки тренінговим вправам учасники заходу спробували себе у ролі політтехнологів й побачили технології впливу зсередини. Молоді люди визнали, що й справді досить часто стикалися з тим, що необґрунтована інформація у ЗМІ та соціальних мережах подається під виглядом загальновизнаного факту, і в сучасних умовах інформаційного буму знання з медіа грамотності потрібні кожному.